personen

mr. Johan Gijsbert baron Verstolk

Ook bekend als Verstolk van Soelen.

geboren: 16-03-1776 te Rotterdam
overleden: 03-11-1845 te Tiel

opmerkingen

Adelstitels: baron (Empire) 1811/baron 1823.

bronnen voor de persoonsgegevens

Aa, A.J. van der, Biographisch woordenboek der Nederlanden (12 dln., Haarlem 1852-1878) XI, 60.

Bargeton, R. e.a., Les préfets du 11 ventôse an VIII au 4 september 1870. Répertoires nominatif et territorial (Parijs, 1981) 299.

Nederland's Adelsboek ('s-Gravenhage 1903-) 46 (1953) 92.

Nieuw Nederlandsch Biografisch Woordenboek. P.C. Molhuysen en P.J. Blok ed. (10 dln., Leiden 1911-1937) IX, 1204.

Tulard, J., Dictionnaire Napoléon. Nouvelle édition revue et augmentée (Parijs 1989) 1715.

functies in bovenlokale instellingen

functie: lid
instelling: Departementaal Bestuur van Holland (1805-1807)
van: 19-07-1805 - 01-06-1807
anderen met deze aanstelling...
functie: assessor
instelling: Landdrost en Assessoren van Amstelland (1807-1810)
van: 08-05-1807 - 09-01-1810
anderen met deze aanstelling...
functie: landdrost
instelling: Landdrost en Assessoren van Gelderland (1807-1810)
van: 01-01-1810 - 28-12-1810
anderen met deze aanstelling...
functie: kwartierdrost (drost)
instelling: Landdrost en Assessoren van Gelderland (1807-1810)
van: 09-01-1810 - 28-12-1810
namens: Kwartier Arnhem
anderen met deze aanstelling...
functie: préfet
instelling: Préfet du Département de la Frise
van: 13-12-1810 - 18-11-1813
anderen met deze aanstelling...

Na voorlopige benoeming vanaf 18 januari 1811.

functie: commissaris-generaal

van: 12-08-1814 - 10-1815
namens: Limburg
anderen met deze aanstelling...

Commissaris-generaal van de veroverde Zuid-Nederlandse gewesten, na 23-12-1814 zonder de Landen van Overmaze die met Brabant verenigd werden.

functie: lid
instelling: Provinciale Staten van Holland (1814-1840)
van: 19-09-1814 - 01-07-1817
namens: Rotterdam, stedelijke stand
anderen met deze aanstelling...
functie: waarnemend minister
instelling: Departement van Buitenlandse Zaken (1813-1861)
van: 01-12-1825 - 10-03-1826
anderen met deze aanstelling...
functie: minister
instelling: Departement van Buitenlandse Zaken (1813-1861)
van: 10-03-1826 - 13-09-1841
anderen met deze aanstelling...

In 1833 en 1834 werd het departement enige tijd waargenomen door H. van Zuylen van Nijevelt.

functie: minister van staat

van: 13-09-1841 -
anderen met deze aanstelling...