Nederland en de Europese integratie, 1950-1986

 
English | Nederlands

H.A. Korthals


Achternaam:
Voorletters:
Tussenvoegsel:
Voornaam:
Roepnaam:
Geslacht:
Titulatuur:
Geboortedatum:
Sterfdatum:
  Korthals
  H.A.
 
  Hendrik Albertus
  Henk
  Man
  drs.
  3-7-1911
  3-11-1976

Functie: Minister van Zaken Overzee a.i.
Aantekeningen: 1959. Op 19 mei 1959 wordt hij minister van Verkeer en Waterstaat en tijdelijk minister voor Zaken Overzee. Na opheffing van dit departement in aug. 59 hield hij alleen nog aangelegenheden betreffende Suriname en Antillen in zijn portefeuille

Functie: Tweede- Kamerlid
vanaf 20-11-1945 tot 19-5-1959
Aantekeningen: VVD

Functie: Lid
vanaf 13-1-1949 tot 14-1-1958
Aantekeningen: Consultatieve Assemblee van de Raad van Europa

Functie: Lid en vice-voorzitter liberale fractie
vanaf 10-9-1952 tot 1-1-1958
Aantekeningen: Gemeenschappelijke Vergadering van de EGKS

Functie: Lid
vanaf 10-9-1952 tot 10-3-1953
Aantekeningen: Assemblee ad-hoc ter voorbereiding van EPG-statuut

Functie: Minister van Verkeer en Waterstaat
vanaf 19-05-1959 tot 24-07-1963
Aantekeningen: kabinet De Quay.

Functie: Vice minister-president
vanaf 19-05-1959 tot 24-07-1963
Aantekeningen: kabinet De Quay.

Functie: Voorzitter
vanaf 1964 tot 1970
Aantekeningen: van de stichting Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand (NOVIB)

Functie: Lid
vanaf 1-4-1964 tot 3-11-1976
Aantekeningen: van de Raad van State

Functie: Lid
vanaf 03-1965 tot 1970
Aantekeningen: van adviserend "college van vier wijze mannen" voor het medefinancieringsprogramma (voorloper Overlegorgaan); namens NOVIB NB einddatum onzeker