Nederland en de Europese integratie, 1950-1986

 
English | Nederlands

J. Zijlstra


Achternaam:
Voorletters:
Tussenvoegsel:
Voornaam:
Roepnaam:
Geslacht:
Titulatuur:
Geboortedatum:
Sterfdatum:
  Zijlstra
  J.
 
  Jelle
 
  Man
  prof.dr.
  27-8-1918
  23-12-2001

Functie: Lid
Aantekeningen: van de vaste commissie voor Ontwikkelingssamenwerking, 1970

Functie: Hoogleraar
vanaf 28-10-1948 tot 2-9-1952
Aantekeningen: Economische Wetenschappen VU

Functie: Minister van Economische Zaken
vanaf 02-09-1952 tot 13-10-1956
Aantekeningen: in het kabinet Drees 2

Functie: Minister van Economische Zaken
vanaf 13-10-1956 tot 22-12-1958
Aantekeningen: kabinet Drees 3

Functie: Minister van Economische Zaken
vanaf 22-12-1958 tot 19-05-1959
Aantekeningen: kabinet Beel 2

Functie: Minister van Financiƫn
vanaf 19-05-1959 tot 15-05-1963
Aantekeningen: kabinet De Quay

Functie: Lid Eerste Kamer
vanaf 25-06-1963 tot 22-11-1966
Aantekeningen: ARP

Functie: Lid NAR
vanaf 16-09-1964 tot 12-09-1966

Functie: Minister van Financiƫn
vanaf 22-11-1966 tot 05-04-1967
Aantekeningen: in z'n eigen kabinet

Functie: Minister-president
vanaf 22-11-1966 tot 05-04-1967

Functie: President
vanaf 14-05-1967 tot 01-01-1982
Aantekeningen: van de Nederlandsche Bank.